Skip To Main Content

Logo Image

Logo Title

District Science Fair Winners

District Science Fair Winners

The following students were recognized at the District Science Fair over the weekend. All MSTC juniors and seniors participated along with a few 9th and 10th graders, they represented PLD well. If you see them this week, tell them congratulations and ask about their projects!

Computer Science

High School

Joseph

Vulakh

Paul L. Dunbar High School

Overall Grade Level

Environmental Sciences

High School

Tejas

Basneth

Paul L. Dunbar High School

KAW Water Award

Animal Sciences

High School

Jenna

Waldeck

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Animal Sciences

High School

Ainjini

Patra

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Behavioral & Social Science

High School

Jack

Incorporated

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Behavioral & Social Science

High School

Ben

Haase

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Biochemistry

High School

Arimitsu

Horikawa-Strako

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Biochemistry

High School

Luke

Jones

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Cellular & Molecular Biology

High School

Anika

Agrawal

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Cellular & Molecular Biology

High School

Camden

Richardson

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Computer Science

High School

Kaden

Mahoney

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Computer Science

High School

Nadiya

Washington

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Computer Science

High School

Anna

Baker

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Chemistry

High School

Grace

Sun

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Chemistry

High School

Vijaykumar

Karthikeyan

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Earth & Planetary Science

High School

Sophia

Staples

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Engineering

High School

Karthika

Hariprasad

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Engineering

High School

Alex

Thuringer

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Environmental Sciences

High School

Chakrapani

Gudlavalleti

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Environmental Sciences

High School

Chase

Nurick

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Medicine & Health Science

High School

Sukriti

Kapoor

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Medicine & Health Science

High School

Kiran

Koul

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Microbiology

High School

Hannah

Jones

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Microbiology

High School

Tony

Xu

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Physics & Astronomy

High School

Una

O'Leary

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Physics & Astronomy

High School

Tristan

Martin

Paul L. Dunbar High School

2nd Place

Plant Sciences

High School

Alexander

Staykov

Paul L. Dunbar High School

1st Place

Plant Sciences

High School

Vibha

Bhaskar

Paul L. Dunbar High School

2nd Place